Czekan – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Z pewnością każdy miłośnik górskich wędrówek wie, że czekan i rak to najważniejsze atrybuty w górach. Bez nich trudno jest myśleć o zimowej wyprawie  na górskie szczyty. Dla początkujących osób sporym problemem może być wybór długości czekana. Nie bez znaczenia jest też rodzaj przedmiotu i kształt łopatki. Faktem jest, że niezawodne akcesoria mają za zadanie zadbać o nasze bezpieczeństwo na szlaku. Jak wybrać czekan? Gdzie kupimy takie akcesoria? O czym warto wiedzieć?

Długość czekana

Czekan to laska z kolcem i głowicą, która ma wiele funkcji. Służy przede wszystkim do rąbania stopni w lodzie i śniegu, hamowania, podpierania i asekuracji. Jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego zimowego turysty, jak i tego, który wybiera się w lodowcowe góry. 

Nie zapominajmy o odpowiedniej długości czekana, która pozwala wygodnie i sprawnie posługiwać się nim w górach. Zimowi turyści często wolą dłuższe czekany, które służą także do podpierania na płaskich odcinkach. Z kolei doświadczone osoby wskazują, że czekan powinien sięgać do kostek. Noszenie dodatkowych kilogramów produktu nie jest dobrym rozwiązaniem. Co ciekawe, optymalna długość czekana zmienia się w zależności od danego terenu. Im bardziej płasko, tym wygodniej jest nam iść z czekanem dłuższym. Jeśli znajdujemy się na stromym terenie, wygodę daje krótszy czekan. Dobrym wyborem jest przedmiot, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. 

Szeroki wybór

Okazuje się, że producenci ekwipunku górskiego przez cały czas zaskakują nas nowymi propozycjami. Na rynku znajdziemy wiele propozycji, które spełnią nasze oczekiwania. Do wyboru mamy różnorodne czekany i inne wyroby, zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Początkujący podróżnik nie zawsze wie, co dokładnie przyda mu się w górach. W takiej sytuacji warto poprosić o wsparcie sprzedawcę w internetowym sklepie. Doświadczona osoba wskaże nam, jakie rozwiązanie doskonale spełnią nasze wymogi. Wędrówka po górach wymaga odpowiedniego ubrania, obuwia i przydatnych akcesoriów. Wśród nich warto mieć czekan do zadań specjalnych. To wielofunkcyjna laska, która wpływa na komfort i bezpieczeństwo użytkownika. 

Gdzie można kupić czekan? Doskonałym rozwiązaniem jest zakup w sklepie online. W tym miejscu skompletujemy wszystko to, czego potrzebujemy do górskich wędrówek. Szeroka oferta łączy się z atrakcyjnymi cenami, co doceni każdy odbiorca. Ponadto, wysoka jakość produktów jest bardzo ważna. Znane marki oferują sprawdzone produkty, które będą nam służyć podczas każdej wycieczki górskiej.