Co zabrać w góry?

co zabrać w góry

Środowisko górskie bardzo różni się od środowiska miejskiego. Klimat górski jest zwykle suchy i zimny, z licznymi zmianami wysokości. Oznacza to, że musisz spakować więcej niż zwykłe ubrania i rzeczy osobiste. Co zabrać w góry? Będziesz musiał zabrać ze sobą kilka dodatkowych rzeczy, charakterystycznych dla gór: cieplejsze ubrania, apteczkę, przekąski i wodę, sprzęt trekkingowy, raki na śnieg i wiele więcej. Poniżej znajdziesz listę na wyjazd w góry.

Plecak turystyczny na wyprawę w góry

Jak sama nazwa wskazuje, ten plecak jest przeznaczony dla turysty, który chce eksplorować góry i inne naturalne miejsca. Plecak powinien być wykonany z wodoodpornego materiału i posiadać wiele przegród do przechowywania oraz dodatkową kieszeń do wartościowych przedmiotów, takich jak paszporty, pieniądze i karty kredytowe. Plecaki turystyczne zostały zaprojektowane tak, aby były wygodne, stylowe i funkcjonalne w każdych warunkach pogodowych.

Namiot – darmowy nocleg na wysokości

Namiot to świetny pomysł na nocleg w górach. To schronienie przed żywiołami oraz zwierzętami. Namioty są również dostępne w wielu różnych przedziałach cenowych, dzięki czemu mogą pomieścić każdy budżet lub potrzeby.

co zabrać w góry

Śpiwór – niezbędny ekwipunek w góry

Śpiwór to wypełniony materiałem izolacyjnym, najczęściej puchem lub pierzem przedmiot do spania, najczęściej w namiocie. Najpopularniejszym rodzajem śpiwora jest mumia w kształcie prostokąta. Są zwykle wykonane z grubego materiału syntetycznego, takiego jak poliester lub nylon. Kształt mumii zwęża się na końcu głowy, dzięki czemu można go zawiązać wokół szyi, aby zapewnić ciepło. Śpiwór ma zamek błyskawiczny biegnący wzdłuż jednej z krótkich krawędzi. Jest to niezbędnik do wzięcia w góry, ponieważ bez śpiwora nie prześpimy nocy.

Palnik turystyczny do gotowania

Palnik turystyczny został zaprojektowany jako mały, lekki i łatwy do przenoszenia. Pozwala przygotować jedzenie lub napoje.

Co jeszcze wziąć w góry?

Nie zapomnij o:

  • apteczce,
  • suchym prowiancie i wodzie,
  • wygodnych butach,
  • sztućcach i naczyniach.